ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2095271
*
nr 209 5271
Spegel
rektangulär, H.128
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 januari 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/1 19:45:57
1
500 kr
26/1 20:40:37
2
Vinnande bud
27/1 12:28:24
1
600 kr
27/1 12:28:48
1
650 kr
27/1 12:29:36
1
700 kr
27/1 12:29:55
1
750 kr
27/1 13:29:03
2
justering av budtak
27/1 14:43:18
3
800 kr
27/1 14:44:00
3
850 kr
27/1 14:44:27
3
900 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 209 5271
Spegel
rektangulär, H.128
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 januari 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/1 19:45:57 | 1 | 500 kr |
26/1 20:40:37 | 2 | Vinnande bud |
27/1 12:28:24 | 1 | 600 kr |
27/1 12:28:48 | 1 | 650 kr |
27/1 12:29:36 | 1 | 700 kr |
27/1 12:29:55 | 1 | 750 kr |
27/1 13:29:03 | 2 | justering av budtak |
27/1 14:43:18 | 3 | 800 kr |
27/1 14:44:00 | 3 | 850 kr |
27/1 14:44:27 | 3 | 900 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53